Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ledový klan 2.část

1. 7. 2011

" i  z nepřítele se může stát spojenec". Hvězda se zamračila. " Co to znamená? "zeptala se Kapradiny." Nevím to se mi ale zdálo a já sem si jistá že to něco znamená." . Zářivá přikývla. Kapradina už byla na odchodu když se jí velitelka zeptala " A co Vlnka je v pořádku vyděla sem ji jak vběhla k tobě do pelíšku a taky Rys a Hnědosrstý se  zmínili že jí nebylo dobře?". " Bude v pořádku." zavrněla Kapradina "i když je doba bez listí je náš klan velmi silný." a vyběhla s doupěte.

Když se vrátila do svého doupěte už tam na ni čekala její učednice" Ahoj Kapko" zavrněla. " Ahoj" odpověděla učednice a posadila se.Kapradina k ní došla a posadila se také. "Dnes u mě byla Vlnka a bolelo ji břicho. Co bys jí na to dala?".  Učednice se zamyslela. "Vlčí mák?" řekla pochvíli. Kapradina přikývla. Měla ze své učednice radost. Učila se sice jen chvilku ale byla zvídavá a bystrá a rychle se věci učila." Ať se všechny kočky které jsou schopny samostatně lovit sejdou pod velkou skálou na klanové shromáždění."zazněl hlas Zářivé Hvězdy. "Pojď" řekla Kapradina "půjdem si poslechnout co nám chce velitelka zdělit."

Když se všechny kočky pohodlně usadili začala Hvězda mluvit. "Vločka mi oznámila že tři její koťata jsou dost stará na to aby se stala učedníky." Na louku docupitala tři půlroční koťata a nervozně se zastavila před velitelkou.Zářivá Hvězda si je chvíli mlčky prohlížela pak postoupila k prvnímu koťeti. "Tento učedník bude ode dneška zván pod jménem Lopuch." . Lopuch se na velitelku koukal zářivíma očima."Jeho učitel bude Sokol". Hnědý kocour s bílími odznaky postoupil  a navzájem se s učedníkem dotkli nosy.Hvězda postoupila k dalšímu koťeti."Tato učednice bude ode dneška zvána pod jménem........" Zářivá se zarazila pořádně si kočičku prohlédla a nakonec řekla"Jiskra". "Její učitelkou bude Písečná Bouře". Bouře vstala aby se pozdravila se svou učednicí.Když se dotýkali nosy všimla si že má hnědozelené oči a trochu to vypadalo jakoby v nich měla jiskry.Pousmála se nad tím. Ano. To jméno se kní hodí. " A nakonec tento učedník bude zván pod jménem Kaštan jeho učitel bude Rys" . Po těchto slovech ještě zavolala svého zástupce Ryse chtěla s ním probrat kdo pude na blížící se shromáždění.Mezitím ostatní Ledový začali přát novým učedníkům. Všem třem zářili oči. Tu noc hrdě usínali ve svém učednickém doupěti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář